Om pTro

pTro er en kristen radiokanal som siden mars 2018 har hatt sendinger og kontorer i Stavanger, Kristiansand og Bergen. I 2019 utvidet vi dekningsområdet vårt, og har siden april 2019 også hatt sendinger i deler av Akershus, Buskerud, Trøndelag, Nordland og Troms.
pTro er et resultat av en sammenslåing av tre radioer: Radio Gnisten (Bergen), Radio Sørvest (Stavanger) og Gimlekollen Radio (Kristiansand). Selv om navnet pTro var nytt i mars 2018, har radioen langt over over 30 års historie. Få måneder etter kringastingsmonopolets fall i 1982, var Nytt Liv Media på luften i Stavanger, og Gimlekollen Radio på luften i Kristiansand. Siden den gang har vi hatt daglige sendinger på FM, og i nyere tid på DAB+. Du finn oss også på nettradio og på appen PTRO. Vi sender 24/7 med variert kristen musikk, andaktsstoff, troshistorier og aktuelle reportasjer fra ulike deler av kirkelandskapet i Norge.

Våre ansatte

Anne Birgitte Lillebø Bøe

Daglig leder / Ansvarlig redaktør
E-post: annebirgitte@ptro.no
Lokasjon: Stavanger

Inge Kallestad

Programleder / Journalist
E-post: ikallestad@ptro.no
Lokasjon: Stavanger

Fotograf: Asle Haukland.

Bjørn Inge Sagstad

Programleder / Journalist
E-post: bsagstad@ptro.no
Lokasjon: Bergen

Rune Anda

Reklamesalg (Frivillig)
E-post: rune.anda@gmail.com
Lokasjon: Stavanger

Fotograf: Asle Haukland.

Vibeke Haukås Skretting

Kontorsekretær
E-post: vskretting@ptro.no
Lokasjon: Stavanger

Fotograf: Asle Haukland.

Ivar Eiken

Programprodusent / forkynner (NLM)
E-post: ieiken@nlm.no
Lokasjon: Stavanger

Fotograf: Asle Haukland.

Tollef Byrkjedal

Programleder / Journalist
E-post: tbyrkjedal@ptro.no
Lokasjon: Kristiansand

Øystein Samnøen

Innsamlingsleder
E-post: osamnoen@ptro.no
Lokasjon: Hamar

Fotograf: Asle Haukland.

Gry Anette Tørring

Programleder / Journalist
E-post: gtorring@ptro.no
Lokasjon: Stavanger

Fotograf: Asle Haukland.

Bjørn Steinar Haugland

Programleder / Journalist
E-post: bhaugland@ptro.no
Lokasjon: Bergen

Ellen Sørlien

Programleder / Journalist
E-post: elsorlien@nlm.no
Lokasjon: Kristiansand

Mai-Britt Sørensen

Journalist (Vikar)
E-post: msorensen@ptro.no
Lokasjon: Kristiansand