pTro er en kristen radiokanal med sendinger og kontorer i Stavanger, Kristiansand og Bergen.

pTro er en sammenslåing av tre radioer: Radio Gnisten (Bergen), Radio Sørvest (Stavanger) og Gimlekollen Radio (Kristiansand).

Selv om navnet pTro var nytt i mars 2018, har radioen langt over over 30 års historie. Få måneder etter kringastingsmonopolets fall i 1982, var Nytt Liv Media på luften i Stavanger, og Gimlekollen Radio på luften i Kristiansand. Siden den gang har vi hatt daglige sendinger på FM, og i nyere tid på DAB+. Vi ønsker å fortsette å sende kristen musikk, andakter og reportasjer fra kirkelandskapet i mange år til, på DAB+ og FM der det lar seg gjøre.

 

Ansatte:

Ivar Eiken

Daglig leder / Ansvarlig redaktør
Telefon: 51 82 31 35
E-post: ieiken@ptro.no
Lokasjon: Stavanger

Vibeke Haukås Skretting

Kontorsekretær
Telefon: 51 82 31 32
E-post: vskretting@ptro.no
Lokasjon: Stavanger

Inge Kallestad

Journalist
Telefon: 51 82 31 34
E-post: ikallestad@ptro.no
Lokasjon: Stavanger

Gry Anette Tørring

Journalist
Telefon: 51 82 31 33
E-post: gtorring@ptro.no
Lokasjon: Stavanger

Bjørn Inge Sagstad

Journalist
Telefon: 51 82 31 38
E-post: bsagstad@ptro.no
Lokasjon: Stavanger / Bergen

Bjørn Steinar Haugland

Journalist
Telefon:
E-post: bhaugland@ptro.no
Lokasjon: Bergen

Tollef Byrkjedal

Journalist
Telefon: 381 45 100
E-post: tbyrkjedal@ptro.no
Lokasjon: Kristiansand

Ellen Sørlien

Programprodusent
Telefon:
E-post: elsorlien@nlm.no
Lokasjon: Kristiansand