Om pTro

pTro er en kristen radiokanal som siden mars 2018 har hatt sendinger og kontorer i Stavanger, Kristiansand og Bergen. I 2019 utvidet vi dekningsområdet vårt, og har siden april 2019 også hatt sendinger i deler av Akershus, Buskerud, Trøndelag, Nordland og Troms.

Klikk her for å finne nærmere informasjon om hvor du kan ta oss inn på DAB.

pTro er et resultat av en sammenslåing av tre radioer: Radio Gnisten (Bergen), Radio Sørvest (Stavanger) og Gimlekollen Radio (Kristiansand).

Selv om navnet pTro var nytt i mars 2018, har radioen langt over over 30 års historie. Få måneder etter kringastingsmonopolets fall i 1982, var Nytt Liv Media på luften i Stavanger, og Gimlekollen Radio på luften i Kristiansand. Siden den gang har vi hatt daglige sendinger på FM, og i nyere tid på DAB+. Vi ønsker å fortsette å sende kristen musikk, andakter og reportasjer fra kirkelandskapet i mange år til, på DAB+ og FM der det lar seg gjøre.

 

Ansatte

Anne Birgitte Lillebø Bøe

Daglig leder / Ansvarlig redaktør
E-post: annebirgitte@ptro.no
Lokasjon: Stavanger

Vibeke Haukås Skretting

Kontorsekretær
E-post: vskretting@ptro.no
Lokasjon: Stavanger

Inge Kallestad

Journalist
E-post: ikallestad@ptro.no
Lokasjon: Stavanger

Gry Anette Tørring

Journalist
E-post: gtorring@ptro.no
Lokasjon: Stavanger

Bjørn Inge Sagstad

Journalist
E-post: bsagstad@ptro.no
Lokasjon: Bergen

Bjørn Steinar Haugland

Journalist
E-post: bhaugland@ptro.no
Lokasjon: Bergen

Tollef Byrkjedal

Journalist
E-post: tbyrkjedal@ptro.no
Lokasjon: Kristiansand

Ellen Sørlien

Journalist
E-post: elsorlien@nlm.no
Lokasjon: Kristiansand

Ivar Eiken

Forkynner (NLM) / Produsent
E-post: ieiken@ptro.no
Lokasjon: Stavanger

Øystein Samnøen

Innsamlingskontoret
E-post:osamnoen@ptro.no
Lokasjon: Hamar